This post is in Ukrainian and is translation to the Things you need to remember to become successful developer

1. Не переставайте вчитися

Я припускаю, що ви навіть б не читали цей пост, якщо б не мали хоча б елементарної освіти, і ви б навіть не хотіли знати як стати успішним програмістом без вищої освіти. То ж якщо ви зараз програміст навіщо зупинятися вчитися?
Це просто недозволено. Одна важлива річ тут: Стояти на одному місці не означає, що ви стоїте на місці – це означає що ви рухаєтеся назад. Просто рухатися вперед не означає що ви рухаєтеся вперед – це лишень означає, що ви не загубилися із невдахами десь в кінці. Щоб просуватися вперед вам слід вчитися постійно – не просто рухатися, а БІГТИ.
Ось мій короткий список, що підпадає під цей пункт:
Читайте книги
Підпишіться на RSS і читайте різні статті
Пробуйте різні мови програмування і речі, про які ви чули
Ходіть на семінари і готуйте власні презентації
Вчіть будь-що, що може вам допомогти просуватися
Вчіть інших, так як це вчить вас

2. Визначте вашу ціль і тримайтеся правильної дороги

Я думаю що важко бігти якщо не знати куди бігти. Основне завдання полягає в тому, щоб чітко уявляти свою ціль. Ваша ціль повинна бути довготермінова і велика. І після того як у вас вже є бачення своєї мети візьміть і розбийте її на дрібні завдання – тобто побудуйте свою карту до успіху. Вам слід скласти список завдань, які ви ПОВИННІ виконати за місяць, або за рік. Як тільки ви його маєте, просто чітко слідуйте за ним.

3. Будь-які проблеми є можливостями

В буденній роботі ви завжди стикаєтеся із різними траблами. Ви отримуєте нові завдання або звіти про баги від тестерів. Ви отримуєте нові проекти від Проджект менеджерів. Ваш співробітник запитує про допомогу. Вам потрібна допомога. Це все приклади проблем. І справді важливе питання тут таке: як ви зустрічаєте їх? Ви можете сказати «Ой, але так я не позбавлюся від дурної надоїдливої роботи». Ви тут абсолютно не праві. Запам’ятайте, що ваші боси будуть раді дати вам більш складну роботі як тільки побачать, що ви справляєтеся із поточними завданнями.

4. Будьте позитивно налаштовані

Ви повинні дивитися на все позитивно. Якщо ви виявили, що зробили помилку просто сприйміть це легко – кожен робить помилки. Вам подобаються люди, які ниють коли у них проблеми? Як ви думаєте ви будете виглядати у чужих очах, якщо ви скажете: «Так, хлопці, я це зробив – я це вирішу, дайте мені хвилинку» і опісля ви повертаєтеся і починаєте фіксати вашу помилку із усмішкою на лиці. Як тільки ви вирішите  проблему ви будете просто щасливі.
Ваша дорога є хорошою і ви швидко рухаєтеся вперед. Ніколи, ніколи не думайте що ви не досягнете своєї цілі – ось суть цього пункту.

5. Знайдіть наставника

Це не означає, що вам потрібна людина, яка буде вам допомагати робити вашу роботу – бо це просто вчитель або ж більш досвідчений розробник. Це означає що вам потрібна людина, яка знаходиться там, де ви хочете бути. Вам потрібно брати приклад із цієї людини. Якщо ця людина недостатньо високо – просто знайдіть когось по серйозніше. Також майте друзів які будуть вам допомагати рухатися по шляху. Або просто користуйтеся підтримкою жінки або дівчини.

6. Ставайте відомими

Якщо ви не покажете іншим, що ви крутий і що ви заслуговуєте більше, як вони будуть про це знати? Є просте рішення – почніть вести блог, запитуйте і відповідайте на питання, переконайтеся що гугл знає вас. Поширюйте своє знання у вашій команді і на проекті. Якщо ви вивчили щось нове, то чому б не поділитися цим? Ви забудете ці нові речі, якщо ви не будете їх пробувати.

7. Слідкуйте за виконанням ваших завдань, будьте певні, що ви й досі на шляху

Час від часу слід перевіряти чи ви робите все правильно. Впевніться, що ви виконуєте поставлені задачі. Якщо ні, то швидко знайдіть причини і працюйте над ними. Знайдіть свої слабкі сторони і змагайтеся із ними. Це може звучати смішно, але я знаю хорошого програміста із добрими теоретичними знаннями, але його швидкість набору коду просто жахлива. Чому? Тому що в нього просто жахлива клавіатура і він не хоче провести 10-20 годин за тренажером. Хіба це не тупо? Друже, якщо ти будеш читати цю статтю, пообіцяй що ти переможеш цю слабинку.

8. Робіть гімнастику

Я зробив маленьке само-опитування, коли писав цю статтю. І «Робіть гімнастику» попало у список. Я є досить молодий і проводжу забагато часу за ноутбуком і за іншою машиною на роботі і я не можу заставити себе робити гімнастику. Але це як точіння леза. Є така історія про двох дроворубів які поспорили про те хто зрубає більше дерев. Один дроворуб був здоровий і великий, а інший худий, як я. Сильний був певен, що він переможе, оскільки він рубав дерева всі 8 годин без жодної перерви, а худий робив перериви на 15 хв. кожної години. Але боротьбу виграв худий – він зрубав 150 дерев тоді коли Силач зрубав 100. Секрет полягав у тому, що він точив лезо тоді коли відпочивав. Ваше здоров’я – це ваша сокира і якщо вона буде тупа ви не зможете вирубати собі дорогу до успіху.

Тому нехай всі ваші сокири будуть заточені!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone