Одним із хороших тестів Самоорганізаційної карти є двовимірна інтерпретація двовимірного вхідного простору. Нейрони нейромережі почитають заповняти той простір із якого приходять вхідні вектори, таким чином можна наочно спостерігати за тим чи нейромережа дає хороші результати.
Для цього я використав решітку розміру 10 на 10. Нейромережа була початково ініціалізована випадковими значеннями нейронів від 0.25 до 0.75. Таким чином якщо постійно вчити нейромережу випадковими значеннями (від 0 до 1), то гратка повинна “розвернутися” на всю площину.
Я використовую 500 кроків на кожному із яких проганяю 100 випадкових точок для того щоб згладити навчання.
Ініціалізація:
 
Перша ітерація:
Друга:
 
300:
 
Остання (500та):

Якщо вхідні значення подавати не із всієї множини X [0, 1], Y[0, 1], а із множини що займає певний об”єкт, то карта просто дуже легко впишеться в нього.
Щоб переконатися в цьому я використав силует дівчини і для навчання подавав тільки точки, які входили в площину, де знаходиться дівчина.
 

Зробити це для мене було, корисно, оскільки я таки знайшов недолугі частини моєї імплементації і виправив декілька помилок в алгоритмі. Надалі я можу спокійно працювати над паралелізацією обрахунків.

Я сподіваюся що вам сподобалося. Коментарі?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone